kopoklublogo

A Magyarországi Erdélyi Kopó Klub márciusi rendezvényei:

Március 24. szombat Tenyészszemle és munkavizsga

Március 25. vasárnap CACT Vaddisznóhajtó Verseny

Helyszín: Nógrád Vadaspark

Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Gödöllői Vadásznap 2017

2017. szeptember 24. 2100 GödöllőGrassalkovich Kastély

Kíváncsiak vagytok, hogy milyen kutyákkal vadászott a király és udvartartása? Milyen volt a dámanyereg, amelyben Erzsébet királyné lovagolt? Látogassatok el a Gödöllői Vadásznapra, ahol a vadászat különleges világába pillanthatsz bele.

2017 Gödöllő Klubkiállítás

Megjelent a Vadászati törvény végrehajtási rendeletének a módosítása

A Vadászati törvény végrehajtási rendeletének módosításáról a 24/2017. (V. 17.) FM rendelet szól, amelyet a Magyar Közlöny 2017. május 17-én megjelent 70. száma tartalmaz. A módosítások 2017. május 25-én lépnek hatályba.

13_vadaspark_mti-e1495403414657-780x490

A földművelésügyi miniszter 24/2017. (V. 17.) FM rendelete a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény végrehajtásának szabályairól szóló 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet módosításáról: MK_17_070_24_rendelet

ÚJABB GPS-ES NYAKÖRVEK ÉRKEZTEK!              2016.11.24.

GARMIN ALPHA 100 KÉSZÜLÉK

Örömmel osztjuk meg a hírt, hogy újabb GARMIN GPS-es nyakörv szett került beszerzésre.

Az előző években használatukkal rengeteg új és hasznos információt kaptunk, és a kutyáinkat is biztonságban érezhettük.

A hajtószezonban megnövekedett igények kielégítése érdekében szükségesnek láttuk egy harmadik szett beszerzését, így mostanra 3 vevőkészülék és 9 nyakörv áll rendelkezésére annak, aki kopójával szeretne hajtásban dolgozni.

Az új nyakörvek új színekben kerültek beszerzésre, annak érdekében, hogy az azt viselő kutyákat minél könnyebben be lehessen azonosítani.

Az igénylésről bővebb információt  ezen a linken találsz!

Jó vadászatot!

GARMIN ALPHA 100 KÉSZÜLÉK

ÚJABB GPS-ES NYAKÖRVEK ÉRKEZTEK!  2016.11.24.

GARMIN ALPHA 100 KÉSZÜLÉK

Az igénylésről bővebb információt ezen a linken találsz!

Jó vadászatot!

T5-rd

GARMIN T5 PIROS GPS NYOMKÖVETŐ NYAKÖRV

GREEN GARMIN COLLAR

GARMIN T5 ZÖLD GPS NYOMKÖVETŐ NYAKÖRV

T5-pk

GARMIN T5 PINK GPS NYOMKÖVETŐ NYAKÖRV

img_20141122_105631

2016.09.20.

Ezúton is szeretnénk minden támogatónknak megköszönni az adó 1% felajánlást.

A 2015.évi felajánlásokból a NAV összesen 207.161 Ft-ot utalt át alapítványunknak.

2016.09.20.

Ezúton is szeretnénk minden támogatónknak megköszönni az adó 1% felajánlást.

ÖNKÉNTESEK JELENTKEZÉSÉT VÁRJUK!

Jelentkezz önkéntesnek és csatlakozz Te is önkéntes csapatunkhoz!

Önkénteseink segítségére most égető szükség van :

- állatvédelmi problémák helyszínelésén,

- ideiglenes befogadók, és gazdik keresésére,

- SOS állategészségügyi ellátások finanszírozására

a bajba jutott állattartókkal kapcsolatban..

Ha úgy érzed, hogy tenni szeretnél valamit, akkor írj nekünk bátran vagy hívj!

e-mail címünk: info@kopoalapitvany.hu

telefon: 06-30-547-3268

„Az önkéntes tevékenység a társadalmi szolidaritás egyik legnemesebb megnyilvánulási formája, amely szorosan összeforrt az aktív civil társadalom eszméjével. Komoly kohéziós erőt biztosít az összetartó társadalom kialakításához is.”

Kérjük , hogy az e-mailben tüntesd fel az alábbi adatokat:

Név
E-mail cím
Telefonszám
Végzettség, szakterület
Miért szeretnél önkéntes tevékenységet vállalni az Alapítványnál?
Az alapítvány mely tevékenységeibe szeretnél bekapcsolódni?

Várunk szeretettel!

2016.09.04.

A klubhétvége résztvevői nagy örömmel fogadták a logós pólókat.

A pólók beszerzését a NEA támogatta.

2016.07.15.

Szeretettel meghívunk minden kedves erdélyi kopó kedvelőt a MEKK KLUBHÉTVÉGÉNKRE!

Ha van kedved a kutyáddal együtt eltölteni velünk egy jó hangulatú hétvégét vagy érdeklődsz a fajta iránt, akkor gyere el!!!

A program még kialakulóban van, azonban a szállást már el kell kezdenünk szervezni, mivel idén nyáron úgy tűnik, hogy sokak kedvelt üdülőhelye ez a kemping. Eddig 36 hely teljesen biztosan a miénk, a többire be kell jelentkeznünk időben, hogy megkaphassuk. Az „A” soron 6 ház, a „B” soron 3 ház a miénk. A „C” soron még kaphatunk, ha lesz hely és időben jelezzük. Kutyát csak az utóbbiba lehet bevinni!

Aki szeretne szállást foglaltatni, kérjük jelezze felénk, így csoportos kedvezményt is igényelhetünk.

Mindenkit szeretettel várunk!

2015.11.25.

letoltes

GPS NAVIGÁCIÓS KÉSZÜLÉK BESZERZÉS - 2015

Alapítványunk kiemelten fontos célja a fajta népszerűsítése, ezért igyekszünk vadászaton egyre több és több erdélyi kopót megmutatni a vadászoknak és vadásztársaságoknak.

Annak érdekében, hogy a kopók munkáját még jobban meg tudjuk figyelni és elemezni, az adó 1%-os felajánlásból befolyt összegből tavaly és idén is beszerzésre kerültek GPS-es navigációs készülékek, a hozzájuk tartozó nyakörvekkel. Az idei beszerzéssel együtt két szettet tudtunk összeállítani 3-3 nyakörvvel.

A nyakörvek használatával nemcsak a kutyák munkájának pontos ismerete válik elérhetővé, hanem egyben biztonságot is nyújt a hajtás folyamán, mivel a kutya aktuális helyzete több km-es távolságból is precízen leolvasható a vevőkészüléken. Ez a funkció biztosítja számunkra, hogy kezdő kutyákat is biztonsággal,sikeresen tudunk bevonni a vadászatokon.